• Deň jablka

• Ako ľudová múdrosť hovorí: Každý deň jablko, od lekára ďaleko …Viete o tom, že aj jablko má svoj medzinárodný deň? Tým je každoročne 21. október. Aj v našej MŠ v tento deň prebiehajú aktivity s touto témou. Deti sa veku primerane oboznámili s prospešnosťou jablka pre ľudské zdravie, s možnosťami jeho spracovania, konzumácie. Deti jedli jabĺčka v surovom stave aj  na koláči . Používali jabĺčka ako prostriedky na umelecké stvárnenie.

• Deň zdravej výživy

• O zdravej výžive sa veľa hovorí a píše, ale my sme sa dnes nielen učili, čo je pre naše zdravie prospešné, ale sme si to aj vyskúšali vyrobiť vlastnými silami a výsledok aj zjesť. Je pravda, že vitamínky nie každému sú po chuti, ale mrkvička s jabĺčkom, ochutené citrónom a cukrom je naj... A tiež sme zistili, že vitamínky sa môžu ukrývať aj v koláčoch, ak sú v nich primiešané kúsky ovocia alebo nastrúhaná mrkvička.

• Október - mesiac úcty k starším

• Nepochybne robíme radosť svojim svojim starým rodičom každý deň - či už úsmevom, pohladením, objatím, alebo šibalstvom. Avšak v tomto mesiaci, viac ako inokedy, chceme ukázať starým rodičom, akí sú pre nás nenahraditeľní. Naučili sme sa preto básničku, tančeky, scénku a pripravili sme si s pomocou učiteliek malé darčeky na pamiatku. Dúfame, že naši drahí hostia si odniesli pekné zážitk a spomienkx na túto milú udalosť.

• Molekulárium

• Sférické kino aj u nás. V stredu sa v našej materskej škole stala nevídaná vec. V telocvični vyrástol stan veľký ako cirkusové šapitó. Správne povedané, bol nafúknutý podobne ako skákacie hrady. Všetky deti sa doňho, vrátane pani učiteliek zmestili. A mohlo začať čarovné premietanie do kupoly stanu. Deťom priblížili rozprávkové postavičky informácie o vesmíre, o tom, prečo sa strieda deň a noc, kde je slnko v noci , čo sú hviezdy. Deti si odniesli nielen silné zážitky , ale aj vedomosti o vesmíre.

• Knižnica

• Navštívili sme miesto, kde je tak veľa kníh, že sme si mysleli, že my sa tu už nezmestíme. Ale zmestili a dokonca aj teta knihovníčka, ktorá nám vysvetlila, prečo tam tie knihy sú, na čo slúžia a ukázala tiež, ako si môžeme nájsť knihy pre nás a nezabudla upozorniť, že s knihami treba zaobchádzať opatrne, aby si ju mohli prezerať ďalšie deti , ktoré sem prídu po nás.

• Deň mLIEKa

• Dnes sme sa naučili odkiaľ mlieko pochádza, že mlieko nemusí byť iba živočíšne, ale čoraz častejšie ľudia používajú aj mlieko rastlinné. Povedali sme si, čo všetko sa mlieka vyrába, ochutnali sme mliečne výrobky. Ale keďže je vlastná skúsenosť na nezaplatenie, vyskúšali sme si ako sa od kravičiek získava mlieko dojením.