• Praktický zoznam vecí, ktoré bude dieťa v materskej škole potrebovať

1. Hygienické potreby
          - hygienické vreckovky (veľké balenie),
          - toaletný papier,
           tekuté mydlo.

2. Oblečenie
          Dieťa do škôlky potrebuje vhodné oblečenie s ohľadom na počasie a ročné obdobie. Ideálne sú pohodlné veci (nie tesné, ktoré si dieťa nevie samo natiahnuť). Taktiež je dôležitá vhodná a bezpečná obuv podľa počasia + prezuvky (papučky s gumovou podrážkou – nie kroksy !)

Ďalej je potrebné mať:
          • Ruksak s náhradným oblečením (spodné prádlo, ponožky, pančušky, tielko, pulóvrik, tepláky či legíny (podľa ročného obdobia). Je potrebné, aby boli veci podpísané.
          • Igelitovú tašku na mokré veci (nehoda – obliatie, pocikanie),
          • Pršiplášť a ak je mokro, nepremokavú obuv alebo gumáky.

Treba mať na zreteli, že dieťa sa môže pri hre, maľovaní a jedení zašpiniť, väčšinu času trávia na koberci a hrajú sa na kolenách. Preto buďte zhovievaví a na pobyt v materskej škole vyberte dieťaťu oblečenie, ktoré sa môže rýchlo opotrebovať.

Tešíme sa na vás  !!!