• Karneval - Fašiangy

Dnešný deň sa u nás začal otvorenou hodinou pre rodičov, kde si mohli rodičia pozrieť prácu detí, ako pripravovať deti na vstup do základnej školy, aké grafomotorické prvky nacvičovať. Šikovné deti všetko zvládli a potom už bolo o zábavu postarané. Na karnevale sa tu stretli rôzne bytosti, zvieratká, princezné, rozprávkové postavičky, zlodej, pani Jeseň, bosorka aj škriatkovia. Všetky masky súťažili, tancovali, zabávali sa a odniesli si aj sladkú odmenu za masku, ktorú predstavovali.

• Divadlo v MŠ

Návšteva divadla nie je len tak hocijaký deň. Väčšinou to býva slávnosť. Aj my sme dnes mali slávnostný deň, lebo k nám zavítalo divadlo Gašparko. Deti si pozreli rozprávku Ako sa čert Froliš dostal do neba. Prostredníctvom tohto príbehu deti zistili, že aj ten, kto je zlý sa môže napraviť a naopak. Aj v koži anjela sa neraz skrýva zlo. Pozvané boli aj deti z úvodného ročníka ZŠ Komenského. Veríme, že nielen deti, ale aj ich rodičia a mladší súrodenci si odniesli hlavne pekný umelecký zážitok, ale aj malé ponaučenie.

• Fašiangy v našej škôlke

​​​​​Dňa 12.2.2024 pozývame všetky deti, rodičov aj priateľov školy na KARNEVAL v maskách. Budeme sa zabávať, súťažiť o najkrajšiu masku, tancovať . A aby to boli naozajstné fašiangy, pochutnáme si aj na šiškách. Tešíme sa na Vašu účasť ! Nezabudnuite si dobrú náladu a úsmev!

• Rezortné voľno

Dňa 27.3.2024 udeľuje pán primátor rezortné voľno všetkým zamestnancom školstva v meste Sabuinov. Z uvedeného dôvodu bude prevádzka MŠ v daný deň prerušená. Vyučovanie pokračuje dňa 28.3.2024.

• Schválený projekt

Vážený žiadateľ,

oznamujeme Vám, že Vaša škola bola úspešná v rámci 2. kola podpory projektových zámerov v rámci výzvy "Čítame pre radosť".

Veríme, že triednymi knižnicami sa Vám podarí posilniť pozitívny vzťah ku knihám a čítaniu a budete tak budovať čitateľské sebavedomie a zručnosti každého dieťaťa. Veríme, že knihy budete vyberať tak, aby boli pre deti atraktívne, posilnili ich motiváciu hľadať v knihe zážitok a čítať dobrovoľne aj mimo vyučovacích hodín. Správny výber kníh do triednej knižnice je predpokladom k tomu, aby sa deti stali samostatnými čitateľmi.

• Návšteva knižnice

Stalo sa už tradíciou, že v predvianočnom čase navštívime knižnicu. Dnešným vieľom bola pre deti milá úloha - vyzdobiť stromček v knižnici. Ozdôbky sme vyrobili vlastnoručne, aby bol stromček autentický. Tetám knihovníčkam sme zaspievali a zavinšovali a za odmenu sme si pozreli rozprávku o Mikulášovi.

• Karneval - Fašiangy

• Divadlo v MŠ